Adana'da tiyatro festivali başladı

 

Adana'da, bu hafta Devlet Tiyatroları Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında çok sayıda oyun seyirciyle buluşacak.


Festival kapsamında Adana Devlet Tiyatrosu (ADT) Sabancı Kültür Merkezi sahnesinde, 11 ve 12 Nisanda İtalyan Piccolo Tiyatrosu 'İki Efendinin Uşağı'', 13 ve 14 Nisanda ise Van Devlet Tiyatrosu ''Çılgın Dünya'' adlı oyunu sahneleyecek.


Ayrıca, festivalde 15 ve 16 Nisanda İzmir Devlet Tiyatrosunun ''Misafir'' adlı oyunu seyirciyle buluşacak.


Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu Sahnesi'nde ise ünlü Fransız komedi yazarı Georges Feydeau'nun yazdığı, Nisa Serezli'nin çevirdiği, devlet sanatçısı Ali Hürol'un yönettiği ''Bit Yeniği'' adlı komedi, 11 Nisanda izlenebilecek.


Aynı sahnede, 11 ve 12 Nisan tarihlerinde Tiyatro Bilmemne'nin ''Kalp Krizi Değil Gülme Krizi'' ile 14 Nisanda ise Adana Emniyet Müdürlüğü ekiplerince hazırlanan ''Naaşı Muhteremler'' adlı oyun sahnelenecek.


KONSER, GÖSTERİ


Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO), Türk Polis Teşkilatının 164. kuruluş yıl dönümü nedeniyle 10 Nisan Cuma günü Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonunda, şef İbrahim Yazıcı yönetiminde ve Emre Şen'in piyanosu eşliğinde özel bir konser verecek.


Konserde ÇDSO, Mozart'ın ''Piyano Konçertosu No 21'' ve Çaykovski'nin ''Slav Marşı Op. 31'' ile ''Francesca da Rimini Op. 32'' adlı eserlerini seslendirecek.


Aynı salonda, 13 Nisanda Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Korosu, Türk sanat müziği konseri verecek.


Ayrıca, 16 Nisanda Mehmet Ali Alabora ''Muhabir'' adlı bir tek kişilik gösteriyi sahneleyecek.

 

 (ALINTI)

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !